Субота, 11.07.2020, 21:38
Вітаю Вас, Гість
 

Рік заснування  -  1955

1 різновікова група налічує  21 дитин

 

ДОШКІЛЬНИЙ

 

 НАВЧАЛЬНИЙ  ЗАКЛАД

 

 «ЛИПКА»

ПЕТРІВСЬКО–РОМЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

ГАДЯЦЬКОГО РАЙОНУ

ІСТОРІЯ

 

              10 березня 1953 року  Петрівсько – Роменська районна рада ( на той час) прийняла рішення про створення дитячих ясел у центрі села Петрівка – Роменська по вулиці Першотравневій,  поблизу сільського будинку культури. Розпочалося будівництво приміщення. За ініціативи сільського голови 50-х років В.С. Рухляди,  в травні 1955 року навчальний заклад  відкрив двері для своїх вихованців. Територію обсадили молоденькими деревцями лип,  утворилась ціла алея. Односельці говорили: «Садочок – той, що в липках». Звідси і пішла офіційна назва ясла – садок №1 «Липка».

          Першою завідуючою ясел призначили М.І. Липівець. Група була лише одна - різновікова, де  перебувало до 55 дітей віком від двох місяців до сьомого року. Працювалось дуже важко: зовсім крихітних вихованців, яким виповнилось кілька  місяці, через кожні три години приходили годувати мами з роботи, і відірвані від грудей малюки довго плакали, а няні і вихователю доводилось прикладати максимум любові і ласки щоб їх заспокоїти. «Няня доглядала малюків – грудничків,  вихователь проводила заняття з рештою дітей…», - зі слів вихователя Г.Г.Коваль. В приміщенні знаходились: ігрова, спальня, кухня, туалет, всі кімнати опалювались 7грубками. Часто в спальні не вистачало місць і тоді ліжка і розкладушки виносили в ігровий зал. Але й цього було замало, порушуючи санітарні норми діти спали по двоє на одному ліжку, а іноді навіть по троє.

       В 1957році було створено дві різновікові групи: ясельну – від 2 місяців до 4 років та садову - від 4 до 7 років життя. В ясельній групі вихователем була Г.Г. Коваль, в садовій – працювала Н.М.Павленко.

Другою завідуючою ясла – саду «Липка» з грудня 1963  по червня1968 року була І.І. Шахова.  В 1964 році садова група налічувала 21 дитину ,  ясельна -19. 

          З 1968 по 1978 роки колектив очолила  Г.М. Паюк . Особливо завідуюча переймалася питанням харчування дітей. Працівники згадують, що в ті роки всі продукти отримували з сільпо, часто їздили на збір малини та полуниці у місто Гадяч на питомник. В цей період було придбано багато різноманітних іграшок, а дерев’яні кубики збереглися і до наших днів і є одним із улюблених будівельних матеріалів сучасних вихованців.

    Приміщення яслів – садка №1 було розраховане по кубатурі на 25 дитячих місць, а фактично відвідували дитсадок щодня 40 дітей, тому стало  вкрай необхідно вивести з приміщення господарчі кімнати і за їх рахунок  розширити простір  для дітей. За ініціативи завідуючої Г.М. Паюк , згідно рішення  Петрівсько – Роменської сільської ради від 17  жовтня 1970 року «Про розширення і добудову приміщення яслів – садка №1 було розширено і добудовано господарчий  корпус для кухні, пральні та кладової,  який  здали в експлуатацію в 1971році.

      В 70-х роках настала деяка нестабільність у керівництві закладу. За кілька років змінилось п’ять завідуючих: Н.М.Григорович, Л.П.Вовк, С.Д.Болюта, Н.Р. Бостон, С.А.Губарєва, коли дитсадок  залишався без керівника, обов’язки завідуючої  виконувала вихователь Г.Г.Коваль. Часта зміна завідуючих та окремих працівників негативно впливав на роботу закладу.

В 70-х роках сформувався більш сталий колектив,  прийшли працювати в дитсадок:  помічники  вихователя – В.М. Дубенко, Л.В.Сухова; старша медична сестра – Г.І.Свинаревська, завгосп – А.Ф. Хейло; праля – Н.І.Опришко,  кухар – Н.М.Рухляда,  стопник – О.М. Білик. Всі ці працівники трудились добросовісно, створюючи затишний куточок для вихованців.

      Наші ветерани : Г.Г.Коваль , яка, з  травні 1956 року після закінчення курсів медичних сестер-вихователів, була призначена вихователем і пропрацювала до  1998 року, віддавши дитсадку 36 років; Н.М.Павленко працювала вихователем з 1957 по 1987р.р, 30 років.; В.М. Дубенко на посаді помічника вихователя пропрацювала 33роки, О.М. Білик прийшла в дитсадок з 1975 і працює по сьогоднішній день уже більше 30 років.

             У 1986 року завідуючою призначено А.І.Соколовську (Онацьку), а вихователем – І.І.Бойко. В ці роки за сприяння виконкому сільської ради на чолі з сільським головою Т.М.Янко було проведено парове опалення, яслі–сад   підключили до  шкільної котельні, проведено капітальний ремонт всіх кімнат. Велику підтримку закладу надавав  голова  КСП «Зоря» П.Ф.Полтава. Були придбані нові меблі та трьохярусні ліжка.  І колектив і засновник робили все для покращення матеріального становища закладу та  згуртування колективу. Вперше за результатами підготовки до початку нового навчального року дитсадок зайняв перше місце по району. Виконуючою обов’язки завідуючої на той час була вихователь І.І.Бойко. У 1989 році призначено вихователем садової групи В.М.Кравченко. Молода, творча, ініціативна набула авторитету серед батьків. Компетентний педагог, автор чудових сценаріїв працює і по сьогоднішні дні вже 26 років. Династію педагогів Кравченко продовжила наша випускниця Д.А.Кравченко, яка з 2012 працює  музичним керівником. У цьому ж році на посаду вихователя ясельної групи було призначено Л.І.Коваль.  

         Період перебудови і початок 21 століття був най несприятливим для нашого дитсадка. Погіршилось харчування, не підтримувалась матеріальна база, більше 10 років не обновлювалися ігрові куточки. Ставлення керівництва було спрямоване на скорочення штатів та закриття дитсадка. У 1997 році відбулось скорочення залишилась одна різновікова група. У листопаді  2000 року за рішенням сільського голови В.К.Нагорного було відрізано центральне опалення і приміщення знову перевили на тверде паливо, збудували одну грубку, яка опалювала ігрову та роздягальню, інші кімнати в зимовий період  перестали функціонувати. Через неналежні умови різко зменшилась кількість дітей. Переломним моментом для садочка став 2002 рік . Новообраний сільський голова М.М.Михайлов ініціював роботу по газифікації дитячого садка. Колектив з новопризначеною завідуючою Л.І.Коваль розпочав роботу по благоустрою. В 2004 році була збудована теплогенераторна, проведено ремонт кімнат: стало тепло і затишно в садочку, покращилось харчування, в результаті збільшилась кількість дітей. Різновікова група була переповнена, з’явилися заяви на влаштування дітей в дитсадок на перспективу.

         В  2004 році заклад приймав участь у міністерській  перевірці. Комісія визнала дитсадок таким , що відповідає вимогам сьогодення, відмітила своєрідну затишність закладу, врахувала схвальні відгуки батьків, сумління та творчість колективу. За результатами завідуюча Л.І.Коваль нагороджена почесною грамотою МОН України.

                У травні 2005 року заклад відзначав п’ятидесятирічний ювілей. Були запрошені засновники - працівники сільської ради, керівництво відділу освіти  Гадяцької райдержадміністрації, вихованці - випускники різних років, колишні працівники, ветерани праці. У 2015 році закладу виповнилось шістдесят років. За ці роки випущено більше шестисот вихованців. Наші випускники трудяться в різних галузях народного господарства, займають керівні посади, лікують і охороняють, працюють на заводах, у нафтовій промисловості, працюють за кордоном.

          На сьогоднішній день у дошкільному навчальному закладі «Липка» у різновіковій групі перебуває 22 вихованці, віком від трьох до шести років.

Пріоритетними напрямками у навчально – виховній роботі закладу є збереження життя і здоров’я дітей, морально - етичне, патріотичне, трудове та художньо-естетичне виховання дошкільників. Велику увагу педагогічний колектив приділяє проблемі наступності: ДНЗ - школа. Педагоги широко використовують у своїй роботі інноваційні педагогічні технології, оздоровчі технології, застосовують Інтернет ресурси.

       Щороку  проводиться робота по благоустрою приміщень та подвір’я ДНЗ

Працюємо під девізом:  «Мала дитина - то перлина, творіння ніжне непросте,

якщо до неї серце лине, вона і генієм зросте!»

 

Література:

Рішення  Петрівсько - Роменської райради №15 від 10.03.1953. протокол  № 28 від  10.03.1953 року;

Архітектурно - планувальне завдання на складання прив’язки типового проекту госпкорпусу розміром 9 на 5м. дитячого садка-ясел в с.Петрівка-Роменська ,гадяцького району;

Почесна Грамота МОН України  № 95593;

Книги наказів.

Зі слів ветеранів-працівників яслі-садка «Липка».

 

Підготувала: завідуюча ДНЗ «Липка» Коваль Любов Іванівна.

 

 

 

Історія ДНЗ «Липка» в світлинах.

 

 

Перший колектив ДНЗ «Липка» на чолі з завідуючою М.І.Липівець.

Різновікова група п’ятидесятих років. Вихователь Г.Г.Коваль.

Ясельна група 60-тих з вихователем Г.Г.Коваль.

Вихованці ДНЗ «Липка» 70-их років.

Вихованці  ДНЗ «Липка» 2015 року   з вихователем В.М.Кравченко.

Велекодні розваги 2014.

 

Свято Осені 2015.

Святкування Івана Купала. Музичний керівник Д.А.Кравченко, помічник вихователя М.М.Панасейко - 2015. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Кадровий склад: 

 

Освітньо – виховний процес забезпечують

3 педагогічних працівника:

завідувач  ДНЗ  Любов Іванівна Коваль – спеціаліст вищої категорії;

вихователі: Валентина Михайлівна Кравченко – «Вихователь –

методист»;

музичний керівник – Діна  Анатоліївна Кравченко .

Порядок у групі  та  території закладу

підтримують помічники вихователя:

Білик Оксана Миколаївна,

Панасейко Марія Миколаївна

Зінченко Марія Романівна

Почастує смачними стравами кухар - Пішняк Тетяна

Олексіївна

Принципи нашої роботи :

 1. Принципи гуманістичного спрямування : Прийняття та розуміння особистості дитини та її батьків.

2. Принцип оптимального співвідношення:  Оптимальне поєднання активних дій дорослих (які забезпечують процеси розвитку) та власної активності дитини Використання різних типів, видів та форм організації занять, методів та прийомів роботи.

3. Принцип діяльності, інтегрованості дитячої індивідуальності: Сприйняття педагогом дитини не як набору окремих характеристик, а як цілісної, унікальної особистості;  Врахування провідних, індивідуальних (вік, стать, тип вищої нервової діяльності тощо) та особистісних (потреб, намірів, ціннісних орієнтацій) якостей.

4. Принцип відповідності предметно-ігрового середовища особливостям індивідуального розвитку: (доступність, варіативність, мобільність).

"Педагог починається з любові. Він приймає, підтримує, пізнає кожну дитину ”

 

 

 

Новини садочка

 

8 листопада 2013року до нашого садочка завітала щедра українська осінь.
І діти, і працівники з нетерпінням готувалися до свята, прикрашаючи зал рушниками, серветками ,мереживом та яскравими бабусиними хустками. Особливий настрій створювали чудові осінні квіти
Свято розпочалося з  посиденьок у світлиці Господині до якої малята завітали у чудових вишиванках. Вони потішили її віршами та піснями, а ще й веселими забавами. А далі перетворились на справжніх акторів та показали казку "Як Сонце братика шукало". За цікаве дійство Господиня навчила діток  та гостей свята, як виготовляти іграшку із каштанів  півника. І як вдячність за це,  полинула у виконанні дітей  пісня- танок "каштанчики", а найменшенькі весело позмагалися у грі з ними.
Як говорить народна мудрість: "Осінній день рік годує", то ж і наші вихованці вирішили показати , як вони вправно "варять варення". Малюки подарували гостям свята танок "Маша варить варення", а старші закружляли у танку "Малинове варення" з яскравими ягідками малини, які підготували вихователь Кравченко В.М. та музичний керівник Кравченко Д.А.
На протязі всього свята звучали гарні пісні та  вірші про осінь. Господиня ж за це пригостила дітей запашним , прикрашеним калиною, пирогом з варенням, який майстерно приготувала кухар Т.О.Пішняк.
І діти і батьки залишились  задоволені святом. Посиденьки "Українська щедра осінь вдалися на славу.
А ми працівники дуже вдячні батькам за чудові костюми і за політ дизайнерської фантазії.
 
 
З 18 по 25 листопада проводився конкурс  Родинні посиденьки
 на  кращий шумовий  музичний інструмент з покидькового матеріалу. Всі родини взяли активну участь. За оргінальність і креативність переможцями стали родини: Сироти Максима, Карасюк Насті та Стогній Паші та Елі.
 
 
 

 21 квітня 2016 року о 9год.30хв, в ДНЗ відбудеться районне методобєднання   " ВПРОВАДЖЕННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ У НАВЧАЛЬНО  - ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС"

Програма заходу:

1. Привітання гостей старшою підгрупою.

2. Показове заняття "Жива планета". Вихователь В.М. Кравченко.Середня підгрупа.

3. Презентація форм і методів роботи по впровадженню здоровязбережувальних технологій. Завідуюча Коваль.Л.І

4.Виставка методичної літкратури та дидактичного матеріалу по використанню інноваційних здоров'язбережувальних технологій.

5.Підсумок роботи.